Putni galvā/ astroloģe Guna Kārkliņa

Guna_Karklina_eg1_mazāka

 

Ilona Brūvere sarunā ar astroloģi, žurnāla Praktiskā astroloģija redaktori Gunu Kārkliņu.

Vai astroloģijas saistība ar dzīvi nav mīts, kas vairāk ir jautājums žurnālistei, nevis astroloģei Gunai Kārkliņai ?

Es tomēr mēģināšu atbildēt kā astroloģe, kas izturas pret šo zinātni ar lielu atbildību. Zvaigžņu stāvokļi planētā patiešām strādā un ietekmē itin visu, ko darām. Par to esmu pārliecinājusies pētot gan savu, gan klientu astroloģiskās kartes. Un ja es būtu savu karti redzējusi ātrāk, es varbūt savā dzīvē būtu pieņēmusi citus lēmumus.

Kādus, kā šie lēmumi varētu ietekmēt tavu dzīvi?

Patiesību sakot, mana dzīve ir sastāvējusi no trim posmiem. Ādolfa Šapiro teātrī es biju kostīmu pārzine un lepojos ar to, ka esmu Jaunatnes teātra Karlsona pēdējā ģērbēja. Otrs lielais dzīves posms – aktīvā žurnālistika kā ekonomikas un politikas ziņu redaktorei. Un kad šis pietiekami ilgais dzīves posms bija noslēdzies, tad nāca astroloģija.

Ko tu vēlētos mainīt, ja sāktu savu karjeru no nulles?

Laikam jau neko fundamentālu, tikai noteikti sāktu ar astroloģiju nodarboties daudz agrāk. Kad es paskatos savā astroloģiskajā kartē – tur tas viss ir. Ja es zinātu, ka man piemīt zināmas spējas astroloģijā, es sāktu ar to nodarboties daudz ātrāk. Un ja es dzirdu cilvēku, kas saka, man ir tik daudz gadu, un ko tad es tur mācīšos vai sākšu ko jaunu, tad man to ir grūti saprast un pieņemt. Nokavēt mēs dzīvē nevaram neko, kas rakstīts zvaigznēs, tikai nedrīkst sēdēt malā un gaidīt brīnumus, tie atnāk tikai pie gaidītājiem, kas negaida, bet strādā, kustās , rīkojas un darbojas konkrētā sevis izvēlētā jomā. Un ja tās atbilst konkrētajam zvaigžņu noteiktajam dzīves uzdevumam, tad viss notiek. Es savā dzīvē mainīju visu, kad man jau bija 42 gadi, tas ir pirms desmit gadiem. Tad kolēģi laikam domāja – Kārkliņai putni galvā, bet tagad paši strādā pie manis žurnālā.

Ekonomiskā situācija valstī un mediju politika noteikti nepiedāvā žurnālistiem īpaši plašas profesionālās izaugsmes iespējas…

Kad Mediju nams mani uzaicināja veidot Praktiskās astroloģijas žurnālu, manā kartē parādījās tas, ka esmu gatava pasaulē laist bērnu. Visu gadu staigāju smiedamās, man jau trīs bērni ir, un jau gadi…bet laist pasaulē bērnu radošai personībai astroloģiskajā kartē nozīmē kaut ko radīt. Izrādi, grāmatu, mūziku, gleznu, lomu vai vēl kaut ko.

Vai žurnāla veidošana netraucē nodarboties ar astroloģijas praksi​​​?

Ja nodarbojos ar astroloģiju, tas nenozīmē ka vairs nespēju plānot savu laiku vai koncentrēties. Pagaidām gan strādāju ar klientiem, gan
veidoju žurnālu. Laika pietiek visam. Es savu laiku plānoju ļoti precīzi un pragmatiski, bet žurnāla redakcijā ar mani kopā strādā spēcīga radošā komanda. Daļa no viņiem nāk man līdz no iepriekšējās- žurnālistikas
dzīves – no ekonomikas, socioloģijas vai politikas jomām. Tie ir kolēģi, kas pēdējo gadu laikā paplašinājuši zināšanas netradicionālajās zinātnēs.

Kā zvaigznes var ietekmēt mūsu dzīvi?

Jāpiezīmē, ka astroloģijai nav nekāda sakara ar gaišredzību vai zīlēšanu. Astroloģiskie skaidrojumi saistīti ar planētu kustībām. Pirmkārt, pēc dzimšanas laika un vietas mēs varam izveidot astroloģisko karti. Tur ir redzami rakstura plusi un mīnusi. Dzīves uzdevumi. Viss, kas jāiemācās, kas jārealizē, karmiskie uzdevumi – tātad ceļš, kas jāiziet. Kādam tā būs mīlestība un attiecības , citam karjera vai profesionālā attīstība. Vizīte pie astrologa manuprāt līdzinās psihologa seansam, tā var palīdzēt cilvēkam salikt punktus uz i un noorientēties pašreizējā dzīves situācijā.

Tas nozīmē, ka astroloģiskajā kartē parādās visas mūsu aizraušanās​​​?

Mīlestības un attiecību jautājumā mēs astroloģiskajā kartē neatradīsim ne mīļāko, ne vīru, ne sievu, ne bērnu skaitu. Bet kartē mēs varam atrast attiecību modeli, kas katram konkrētajam cilvēkam ir vispiemērotākais. Ne visiem nepieciešams savas attiecības stiprināt laulībā, ir cilvēki, kas labāk jūtas veidojot brīvas attiecībā- gan darbā gan personīgajā dzīvē. Un to, kā tas ir, var atrast un izlasīt šai astroloģiskajā kartē, kur iezīmējas katra cilvēka personības īpatnības. Toties konfliktu gadījumā var apskatīt saderības karti, pēc kuras var pateikt kas labāk darāms šai krīzes situācijā, kā dzīvot labāk un sakārtotāk.

Kā būtu jārīkojas personīgo attiecību krīzes gadījumos?i

Pirmkārt, nedrīkst aizmirst, ka krīzes situāciju atrisināt jāgrib ir abiem, lai tas izdotos. Viens katrs var risināt tikai savas personīgās, nevis pāra problēmas. Astrologs var labi diagnosticēt konkrēto problēmu, bet mums nav tiesību ietekmēt klientu lēmumus konkrētos jautājumos. Es nekad neteikšu – dari tā, šķiries vai precies, es varu tikai iezīmēt konkrēto dzīves posmu un problēmas. Lēmums, kas darāms, jāpieņem pašiem, tiem, kas saistīti šais attiecībās, un dažreiz tie vairs pat nav divi, bet jau trīs vai četri cilvēki. Ja nepieciešama konsultācija krīzes situācijā, svarīgi saprast, kurā laikā konfliktsituācija jārisina. Vai tas jādara steidzami vai jānogaida, to visu nosaka konkrētā zvaigžņu karte- kurā brīdī sākt sarunas utt.

Vai ar astroloģijas palīdzību var noteikt ne tikai personības, attiecību, bet arī profesionālās karjeras krīzes?

To var redzēt sagatavojot gadu ciklus. Tur parādās gada plusi un mīnusi. Astroloģiskajā kartē var redzēt, kurā gadā cilvēks jūtas vai jutīsies iztukšots, noguris? Vai, zinot šo karti, mēs varam krīzes novērst, domāju, ka novērst tās pilnībā neizdosies, bet pārdzīvot vieglākā formā gan? Ja zvaigznēs ierakstīts, tad tas notiks, problēma parādīsies. Un mēs zinām, cik grūti tad ir pieņemu lēmumu un izšķirties par kaut ko – tas saistīts ar Plutona stāvokli.

 Kā rīkoties?

Tam var iepriekš sagatavoties. Ja problēma parādās profesijā, varbūt jāmaina darbs, ja garīgajā sfērā – jāpievēršas filosofijas vai ezotērijas studijām. Katram šeit jāmeklē savs ceļš. Un astroloģija tur var palīdzēt,- tikai problēma jārisina būs pašam. Dažreiz gan ir tā, ka šo krīzes periodu vislabāk var pārvarēt vairojot sevī optimismu un darot lietas, kas sagādā prieku- mīlot sevi, nevis šaustot un nosodot.

Vai tu tam tici, ka viss, kas notiek, ir ierakstīts zvaigznēs? Piemēram tas, ka Latvijā tik daudzi cilvēki zaudēs darbu, aizbrauks un retais atgriezīsies. tas, kā cilvēki viens pret otru izturēsies un šo sabiedrības šķelšanos…

 Kartē parādās jau tikai tas, kas mums dzīvē būtu jādara, ko būtu vēlams darīt, bet ļoti daudzi jau nemaz sevī neieklausās, un tādēļ
tik daudzi cilvēki dara to, kas viņiem nemaz nebūtu jādara, kā rezultātā viss, kas notiek, ir tikai šo dziļi individuāli nepareizo lēmumu sekas. Krīzes gados, kad Latviju atstāja tik daudzi cilvēki, man klienti bieži jautāja, ko darīt – dzīve ir beigusies, viss ir beidzies. Ko iesākt, ko darīt? Bieži vien mainot apstākļus un notikumu vietu, iespējams šo dziļi personisko dzīves krīzi apturēt.

Tas nozīmē, ka zvaigžņu kartēs tiem, kas dzima pirms kara, kartes uzrāda citas tendences, kā tiem, kas dzimuši pēc tam?

 Protams. Tur kosmosā mēs varam atrast atbildes uz daudziem jautājumiem, tur tas stāv rakstīts. Ar brīdi, kad bērns pirmoreiz ievelk elpu, un nav pat svarīgi, vai viņš ir dzimis agrāk vai vēlāk par noteikto laiku, no brīža, kad viņš ierodas šai pasaulē, zvaigznes nosaka viņa likteni.

Vai tu pazīsti cilvēkus, kas griežas pie astrologa regulāri, cik biežas ir šīs vizītes?

Tie. kas grib zināt, kas konkrētajā gadā notiks, kā orientēties, nāk reizi gadā. Es parasti veidoju prognozes uz pusotru gadu, pat divus uz priekšu. Gada prognozē jautājumi jau tiek uzdoti konkrētāk- pirkt vai nepirkt īpašumu, precēties vai neprecēties, mainīt darba vidi, draugus, pilsētu vai valsti, jeb labāk to nedarīt. Pucēties un mēģināt veidot jaunas attiecības vai labāk piestrādāt pie vecajām. Vēl pēc zvaigžņu kartes mēs varam pētīt cilvēka un uzņēmuma saderību vai iespējamo naudas plūsmu.

Nauda ir tāds diskrēts jautājums…

 Nav tā, ka var atnākt ar kaut kādiem svešiem datiem pie manis, un es visu izklāstīšu- ētikas kodekss neļauj izmantot svešus dzimšanas datus. Ja iet runa par sadarbības iespējām un ar to saistītajiem jautājumiem- es pasaku, kāds ir mans redzējums – kur ir problēmas, un kur ir pozitīvie momenti. Bet es nekad nestāstīšu par cilvēka finansiālo stāvokli, veselību vai mīlestību neklātienē. Tāpat tas attiecas uz personīgajām attiecībām. Personības neaizskaramības likums ir viens no galvenajiem astroloģijas kodeksiem. Tā ir ētika, kas neļauj vecākiem stāstīt par viņu pilngadīgajiem bērniem un otrādi. Tie ir būtiski ierobežojumi.

Vai tavā dzīvē astroloģija nav ienākusi pēkšņi​ ​?

 Tā arī bija. Es sēdēju avīzes redakcijā un domāju- ļoti gribas kaut ko mācīties. Tā es sāku studēt astroloģiju.

Cik daudz astrologu apvienojušies Latvijas Astrologu asociācijā?

Sertificēti ir 130, bet tas nenozīmē, ka nav vairāk, šī profesija Latvijā ir profesiju klasifikatorā, bet nav norādīts, ka tai jābūt sertificētai. Asociācijas sertifikāts laikam ir tikai tāds labas gribas žests, ko apliecina komisija.

Kā ir ar tevi?

Kā ir ar mani. Es tagad zinu, ka daru to, kas man dzīvē jādara. Jāpaiet laikam solīti tālāk pretī jaunām zināšanām, lai savu profesiju pilnveidotu.
pilnveidotu. Es priecājos, kad cilvēki atgriežas pie manis, tas nozīmē, ka esmu viņiem palīdzējusi.

Ko tavi bērni saka par tavu profesiju?

Izturas neitrāli. Mans dēls ir ļoti racionāls, viņš tikai ielāgojis pilnmēness fāzes, kad pie horizonta parādās tik daudz neadekvātu cilvēku, kad viņi kļūst aktīvi. Vēl viņš ievērojis retrogrādā Merkūra periodus, kas gadā ir veseli trīs- tad bojājas tehnika un notiek visādi pāpratumi, kas saistīti ar dokumentiem un citām vienošanām. Bet manas lielās meitas dažreiz palūdz savus astroloģiskos gadu ciklus paskatīties.

Vai tev astroloģija palīdzējusi iegūt harmoniskāku dzīves izjūtu?

Es laikam neesmu tā iekārtota, lai es daudz šaubītos vai nezinātu, ko iesākt. Zinu , ka nākamgad mani sagaida pārmaiņu laiks ar jauno astro ciklu, kas iesākas jau janvārī.

Kā tu domā, vai cilvēks dzīvo vairākas dzīves? Ko par to saka astroloģija?

Kāda daļiņa paliek- aura, enerģija vai dvēsele? Es to nevaru nodefinēt. Austrumu filozofija runā par vairākām pārdzimšanām. Kā tas īsti ir, mēs nezinām. Senie balti ticēja, ka visas dvēseles satiekas uz Piena ceļa.