Bēgt no teātra. Dailes teātra aktieris Ģirts Ķesteris

kesteris_2014-1 (3) (439x640)

Aktieris taču ir cilvēks, kas grib sevi prezentēt, bet tu saki, tev nepatīk sevi redzēt, nepatīk uz sevi skatīties no malas.

Tā ir, ja tevis ir pārāk daudz. Acīmredzot manī ir kaut kāda iekšēja neapmierinātība ar sevi, ko es mēģinu labot, gadiem ejot, mēģinu sev/i līdzsvarot. Aktieris jau esi instruments. Tev vijoles nav, instruments esi tu pats. Tas nozīmē, ka sevi visu laiku kaut kādā veidā jāpucē. Tas ir tāds nebeidzams darbs ar sevi. Tu ņemies un ņemies ap sevi. Jau mēģinājuma procesā apkārt ir cilvēki, kas uz tevi skatās, vēro un prasa no tevis. Kādreiz mani Gruzdovs radināja nedomāt par rezultātu, bet par procesu. Viņš mācīja neapvainoties, jo režisora aizrādījums nav nekas personīgs. Tas ir darba process. Aktieris jau trenējas, tāpat kā futbolists, kuram arī tiek doti dažādi norādījumi. Tāpēc jau neviens neapvainojas. Šobrīd teātrī aktieri ātri vien mēģinājuma procesā notiekošo uztver ļoti personīgi. Tas rada profesijā tādus antisanitārus apstākļus procesā, kad paši lietojam sevi visā, ko mēs darām. Bet narcisisms, manuprāt, traucē cilvēkam būt laimīgam, ja paskatās no tāda personības izaugsmes viedokļa

Tava profesijas izvēle ir nejauša?

Gan gan. Vienkārši vajadzēja iestāties augstskolā, un mani, pirmkārt, interesēja filozofija. Pazinu vairākus filozofijas fakultātes studentus. Mans brālis bija vecāks par mani, viņš darbojās celtnieku vienībās. Un tur, protams, daudzi cilvēki bija lasījuši visādas gudras grāmatas. Tā bija aizraujoša pasaule, pieliekot tur klāt mazliet bohēmas, pavisam ideāli. Es jau divpadsmit gados lasīju Solovjovu un Kirkegoru, zināju, kas ir Kants. Būt tai domāšanā iekšā man likās tāds izaicinājums, lai gan filozofa izglītība pati pat sevi jau neko negarantē. Tā ir audzinoša, bet bezmērķīga. Un tomēr, man tas patika. Iestājeksāmenos bija jāliek fizika, un es sapratu, ka nepavilkšu.

Vai šobrīd nav tā, ka teātris ir tavas vienīgās mājas?

To es tā negribētu teikt. Mājas ir mājas, un teātris ir teātris, lai gan jaunībā tas viss varbūt izliekas pavisam citādāk. Teātris jau aktierim ir darbavieta, Tur mēs virpojam, tās ir stelles, kur aužam. Tā vai savādāk, tā tomēr ir vieta, kur mēs strādājam

Aktieris strādā ar emocijām, ar jūtām, ar tēlu pasauli, kā tu pēc tam spēj atslēgties no tā visa?

Emīls Dārziņš arī strādāja ar emocijām un jūtām, bet nezinu, kāpēc viņš gāja vērot, kā gaisā paceļas lidmašīnas un pētīja to rasējumus. Tā jau nebija, ka viņš paņēma un uzreiz sāka rakstīt notis…Bet ar savām jūtām es nestrādāju, nemēģinu samelot tajā, ko sauc par manu emocionālo pasauli. Tā būtu spekulācija, lai gan tā būtu vienkāršāk. Man ir svarīgi saprast, kas no kā sastāv. Un tad es izvēlos metodi. Tā ir tā mana sevis izglītošana, tas ir mans mācību process. Tad vēl vajag drusku talantu, mazliet apstākļu sakritības, un viss ir kārtībā. Tad tu esi tur, kur esi.

Kas teātrī ir visgrūtākais?

Ir tādi periodi, kad tu esi vairāk aktuāls, un kad tu esi mazāk aktuāls. Un tas cikliskums šai procesā ir ļoti sāpīgs, kad kādu brīdi neesi aktuālajā apritē. Kad tā ideja, kuru tu veido, tā ar kuru tu dzīvo, vairs nevienam īsti nav vajadzīga, jo kāds cits, kas ir blakus, varbūt ir aktuālāks. Tas nav vienkārši. Tad nevar dzīvot kā lācis ziemas miegā, tad jāstrādā vēl vairāk. Un vispirms jādomā, kas es šodien uz skatuves varu būt? Nevar jau vienmēr tikai dvest un lielos varoņus spēlēt. Sīkpiržus arī kādam ir jāspēlē. Ir tā, kā ir.

Man šķiet, tu vienmēr esi bijis pieprasīts …

Par to jau nav runa, es kā profiņš izdaru savu darbu, bet gadās jau visādi. Atceros, kad Dostojevska iestudējumā. kur man tika iedalīta francūža loma, Džilis teica – nu es nezinu, tu kā tāds teļš zaļā pļavā. Es laikam tiešām nezināju, ko es tur daru. Viņš man pēc izrādes pienāca klāt un vēl pateica – tu biji vissūdīgākais. Tu biji reāli sūdīgs. Un es labi apzinājos, ka tas tā arī bija.

Ko tu šodien sagaidi no teātra, kādu to gribi redzēt?

Man patīk kā Sīlis, Nastaševs, Znotiņš Reinis un Seņkovs runā par šo laiku. Viņi, arī izvēloties klasisku materiālu, sarunājas ar skatītāju laikā, kurā dzīvo. Viņi māk to darīt, un tā, ir laime, būt blakus. Apzinos, ka es precīzi izjūtu laiku un pretrunas, un man šķiet svarīgi runāt par to. Bet šie puiši ir tie, kas parāda, kāds būs Latvijā nākotnes teātris, varbūt ne vienmēr veiksmīgs, bet tāds, kuru es noteikti atbalstu. Man gribas būt teātrī, kas runā par laiku, kurā mēs te esam. Un tas man nav vairs svarīgi, vai tas notiek Šekspīra vai Sorokina vārdiem.

Kā domas par ideālu teātri savienojas ar darbu seriālā?

Tā taču ir milzīga pārslēgšanās, vēl tu ierunā filmas un reklāmas, strādā pie vairākiem projektiem.

Neko īpašu jau es tur nedaru, vienkārši lietoju profesiju. Tas gan nenāca viegli, atceros, pirms gadiem divdesmit mani neviens reklāmās neņēma, es tam biju pilnīgi nepiemērots. Tembrāli it kā normāli, bet citādi visādi, garām. Iemaņas jau laikam nāk ar gadiem. Es nesaku, ka šie blakus darbi mani veidotu vai izglītotu kā personību. Kā paspēt vai nepaspēt, tā ir figņa, tā vienkārši ir plānošana. Varbūt es ar to mazliet bēgu no teātra. Ir citi cilvēki, citi kontrakti. Kāpēc es saku – bēgu, tāpēc, ka, teātrī uzturoties visu laiku, tu vairs citu neko neredzi un nesaproti. Aktiera profesija ir ļoti atkarīga no režisora, no kolēģu viedokļa, un tad tu tā te dzīvo tādā lielā subjektīvo vērtējumu lokā, un neko vairs nesaproti. Nevajadzētu jau baigi uzspringt uz to, ko katrs par tevi saka un domā. Kāpēc es te vispār aizvien daros? Tāpēc, ka te ir iespēja dzīvot tēlā, tātad uzlikt sev pašam kādu masku. Un tā ir, ja tev ir aiz kā aizslēpties, tad tu vari būt ļoti personisks. Man tas sagādā bezgalīgu baudu – būt intīmam un personīgam. Te teātrī es to varu atļauties to, ko dzīvē cilvēks nevar atļauties.

Tu saki, teātris ir teātris un mājas ir mājas….

Es teicu, ka teātri un mājas nevajag jaukt. Mājas ir tad,kad tu aizej mājās.

Un kas tur ir, kad tu aizej mājās?

Nu nekas tur nav. Man seriālā robotiņu uzdāvināja, es no rītiem to ieslēdzu…

Vakarā izslēdz?

Nē, viņš pats izslēdzas.

Mājās lasi grāmatas vai klausies mūziku?

Tad jau iznāk, ka visi iet mājās lasīt grāmatas un klausīties klasisko mūziku. Ko tur citu darīt, vai ne? Tie būtu tādi svēti meli par sevi. Es reizēm uzmazgāju savu dzīvokli. Kad robots pastrādājis, nāku es, tīrīt dzīvajā! Man tur ir ko darīt, man ir ļoti gaišas flīzes, iznāk diezgan liela ņemšanās.

Tad pamatā tu nodarbojies ar tīrīšanu, nav jau slikti, tu strādā un, pārnācis mājās, tūlīt pat sāc tīrīšanas darbus!

Tas ir viens no aspektiem, ko mājās tiešām var darīt.

Arī vasarā?

Šovasar, teiksim, jau paredzētas 14 brīvdabas izrādes. Tevi iesēdina mašīnā un ved, nekas nav jādara, visi priecājas un smejas, galā jānospēlē izrāde, un tu esi iepazinis Latviju. Tur sanāk īsts Es tevi mīlu Latvija pārgājiens ar pusdienām vietējā krodziņā un brīvdabas pastaigām, gribi vai negribi.

Kas bez darba vēl notiek tavā dzīvē, ja teātris nav galvenais?

Mājās arī jāstrādā pie lomas. Saka jau, ka 70 procenti jāpadara mājās un 30 procenti – mēģinājumā. Izklausās, ka es dzīvoju kā iznirelis, bet ar to jau nevajag lepoties, ja cilvēks mājās strādā, ņem darbu uz māju.

Un kas būtu mājās jādara?

Mājās vajag atpūsties. iedzert vīnu vai alu, cik atļauj veselība. Man, teiksim, patīk pēc darba paskatīties futeni. Es, teiksim, reizi pa reizei vakarā paskatos arī kādu izrādi. Redzēju Gada balvu mūzikā, tu bija tāds džeks pie klavierēm un spēlēja kā Dievs, pēc tam sapratu, – Osokins. Pārsteigumi jau kaut kādi ir dzīvē, tā jau nav.

Vai ir lomas, kuras tev gribētos teātrī nospēlēt, jeb tu jau to uztver pavisam vienkāršoti un saki, labi, ko dos, to darīšu?

Kādreiz jau mums teātrī bija tāda tradīcija, kad visus tos briesmīgos personāžus kā Kaligula, Drakula un citus, vienmēr spēlēju es. Frankenšteina materiālu arī Džilis izvēlējās un iedeva Laurai. Es tad padomāju, paldies Dievam, ka ir vēl kāds, kas tos monstrus var nospēlēt. Šoreiz Dainis Grūbe, es domāju, paldies Dievam, man ir miers. No vienas puses ir it kā vilkme to darīt, bet no otras puses, labi. Kaut kā tie ļaundari noēd emocionālo enerģiju. Kaifs jau baigais, bet tas ir ļoti smags darbs.

Vai aktieris var atļauties vērtēt izrādes, kurās viņš spēlē?

Tas ir tabu. Ja esi piekritis konkrētam darbam, tad jāstrādā. Bet parasti jau visi ņaud, kad kaut kas neizdodas. Bet tam jau domāts mēģinājuma process, un tas ir aktiera pienākums – būt drosmīgam un uzņemies atbildību par darbu ar sevi un aktiera darbu ar režisoru pie izrādes. Savas pretenzijas diplomātiski jāizrunā, nevis emocionāli jāizdzīvo. Bet dažreiz vajag arī izmočīties un pabļaustīties.

Kad tu pēdējoreiz esi kārtojis attiecības ar režisoru?

Katru sezonu vienreiz mēģinājuma periodā to katrs to var atļauties. Sen man tā nav bijis.

Emocijas uzliec uz bremzēm?

Kā man reiz teica multimediju mākslinieks Artis Dzērve, kad vēl braucām uz Lietuvu pie Māra Martinsona- es filmēties, bet viņš, pie sava drauga Martinsona:Vecumā cilvēks sakrāli attīrās. Man jau liekas, ka cilvēks uz vecumu paliek labāks. Es pat esmu aizcirtis durvis un atstājis mēģinājumu, izpūtis gaisu, otrā dienā atkal nācis atpakaļ. Laikam pēdējoreiz psihoju pie Džiļa, pateicu, Ej dirst, un aizgāju. Kad atgriezos, biju jau daudzmaz nomierinājies. Galu galā jau režisors ir tāds kā izredzētais. Viņš vada procesu, viņš visu no malas redz. Viņš ir kā treneris, kas vada futbola komandu vai kādu citu tīmu. Treneris jau arī ir atbildīgs par rezultātu, ne tikai spēlētāji. Viņš skatās un redz no malas

Tavas mīļākās lomas teātrī…

Kāpēc jādomā par labākajām lomām, domājot par lielākajām veiksmēm? Īpaši komfortabli laikam es nejūtos nevienā lomā. Man ne īpaši patīk tā lieta. Es uz skatuvi neeju mirdzošām acīm. Drīzāk jau zobus griežot, jo visa psihofizika tam pretojas. Un ir skaidrs, tūlīt es lauzīšu sevi. Gribēšanas gan tur laikam nav nekādas. Tai brīdī, kad tu uzkāp uz skatuves dēļiem, viss mainās. Bet līdz tam tur nekāda kaifa nav. Tas nav slinkums, tās tas ir normāli, un tā tam jābūt. Tā ir profesionāla pazīme – negribēt, nevis gribēt.

Tu sev nepatīc?

Dažreiz es sev teātrī arī patīku. Ir bijuši periodi, kad esmu bijis par sevi sajūsmā. Kad viss notiek pats no sevis, kad tevi skatītājs nēsā uz rokām, tu saņem vienu balvu pēc otras, uz ielas tevi atpazīst un uzrunā. Un tad, kad tu to vismazāk paredzi un gaidi, tas viss pēkšņi beidzas. Kritika vairs tevi neslavē, balvu vairs nav, un tu domā, kas tad nu?

Vai kritiķu atzinība un balvas nereti nav apstākļu sakritības rezultāts?

Tas jau nav svarīgi, bet tas aktierim ir visnotaļ patīkams laiks Tad arī naudas ir daudz vairāk.

Tev taču nauda ir – tu daudz strādā!

Ir atšķirība starp daudz un daudz. Kredītus es tolaik necentos atdot, lai gan to varēju izdarīt. Ko es darīju ar to naudu? Es dāsni dzīvoju, meitenes aicināju uz restorāniem, pirku mašīnas. Skops es neesmu, un tas man ir no dabas.

Kas teātrī mainās?

Nāk jauni favorīti, par mani tagad vairāk jūsmo omītes.

Man tā gadījās pie ārsta, daktere atcerējās mani 24 gadu vecumā, kad biju iebraucis Rīgā viesizrādēs no Valmieras. Katrs jūsu pieskāriens, katrs jūsu žests man ir atmiņā, mēs zālē to sajutām kā erotisku pieskārienu, viņa teica, kamēr slimnieki gaidīja rindā. Šodien man neko tādu vairs neviens nesaka. Un arī teātrī kādreiz attiecības bija veselīgākas, bezrūpīgākas. Pašreiz valda tāda pārspīlēta atbildības sajūta par skatītāja reakciju, par izrunāto vārdu. Tajā visā ir kaut kāda nevajadzīga piesardzība. Visi ir tādi kā norūpējušies. To laikam sauc darba kvalitāti! Drusku smieklīgi.

Vīrietis aktieris, ko tas dzīvē nozīmē​?

Kad iet pasaules čempis un spēlē Rīgas Dinamo, uz skatuves var dzirdēt kafejnīcā ieslēgto televizoru. Kad kafejnīcā visi kliedz, ir iesisti vārti, vai atkal viss ir kluss un nekas nenotiek. Tātad zaudējam. Profesijas prestižs pirms gadiem trīsdesmit noteikti bija augstāks, aktiera profesija bija īpaša. Piecdesmit gadu vecumā aktiera dzīve tikai sākās, jo viņš tad sāka svinēt savas lielās jubilejas. Šodien piecdesmit gadi nekāds notikums vairs nav. Es gan nezinu. kā tas toreiz bija, bet redzēju televīzijā, kā Eduardam Pāvulam jubilejā dāvināja sivēnu. Pāvula, Artmanes vai Harija Liepiņa dzimšanas dienas Latvijā bija valsts nacionālie svētki.

Vai tev arī netuvojas kādi nacionālie svētki?

Man jau bija, tas ir nodarīts. Sivēnus uz skatuves nenesa, bet direktors man uzdāvināja lielu bildi – Kaligulu. Un, tā kā es sevi ne īpaši mīlu, un man nav arī nekāda foto arhīva, tad visas tās bildes kaut kur noklīst.

Tev ir stilīgs dēls​​?

Priecājos, kad viņš pārvācās no dzīvokļa Ķīpsalā uz Vecrīgu, biju priecīgs, jo tad viņš kādu brīdi dzīvoja pie manis, kādus divus mēnešus. Es biju baigi priecīgs. Tas man bija pietrūcis. Tādas vienkāršas saiknes, lai gan viņš agri cēlās un gāja uz darbu. Kad viņš jau bija aizgājis, es cēlos un mēģināju pamīties uz trenažiera. Kad vakarā nācu mājās, viņš jau gulēja vai strādāja. Pasaku čau, čau, ko tu tur traucēsi? Bet bija patīkami. Dažreiz parunājām. Mēs labi saprotamies. Jā. Bet zināma problemātika attiecībās ar sievietēm mānā dzīvē pastāv. Es laikam vairs nedzīvoju mīlestības ilūzijās. Taureņi jau parasti nomirst, un es tos esmu meklējis ilgi.

Kā risināsim jautājumu?

Laikam jau jāpaliek pie patikšanas kopā būšanas brīžos. Visskaistākā lieta ir mīlēt ikdienu. Un, ja es to nemāku, tad es vismaz par to runāju. Tās ir manas problēmas. Būtu jau liekulīgi apgalvot, ka es piecdesmit gadu vecumā nepārdzīvoju vientulības perspektīvi. Mācītājs Rubenis saka, – cilvēks nav radīts, lai būtu vienpatis. Man visvairāk laikam patiktu staigāt pa krogiem un klausīties džezu. Bet es jau vairs tā nedzeru. Un kur var iepazīties​? Internetā vai uz ielas? Bet internetā jau ir traki sarežģīti, tu jau nezini, kas tur beigās patrāpīsies. Un kādas man patīk sievietes, es īsti nezinu. Kad patīk, tad patīk.

Kas ir aktiera profesija tev kā vīrietim?

Es visu laiku saku tā, ja kāds nāk uz teātri strādāt par aktieri kaifu ķert, tad tā nav īstā vieta. Darbs kā darbs. Tu nāc uz darbu grāvi rakt, tā arī pret darbu izturies!.

Tu ej uz skatuves un pārvērties...

Pārvēršos. Un ne tikai uz skatuves, bet arī tais pašos seriālos. Un es gribētu kaut kad spēlēt tādā garākā seriālā, kur man ir divas meitas, dēls, sieva, varbūt no sievas es esmu šķīries, bet blakus man ir mīļotā sieviete. Es gribētu nospēlēt lomu, kuru man tā līdz galam nav izdevies izdzīvot dzīvē.

 

 

 

 

 

 

 

 

1,130 thoughts on “Bēgt no teātra. Dailes teātra aktieris Ģirts Ķesteris

 1. Pingback: FREE V BUCKS
 2. Pingback: sex
 3. Pingback: naked
 4. Pingback: RSOnline 20
 5. Pingback: malaysia escorts
 6. Pingback: v bucks free
 7. Pingback: free the vbucks
 8. Pingback: sex tube
 9. Pingback: Topmediamarkt.com
 10. Pingback: casual encounters
 11. Pingback: male masturbator
 12. Pingback: casual encounters
 13. Pingback: chicks
 14. Pingback: vibrating dildo
 15. Pingback: beginners dildo
 16. Pingback: movies
 17. Pingback: 메이저사이트
 18. Pingback: movies online
 19. Pingback: karan johar
 20. Pingback: Top Movies
 21. Pingback: Movies1
 22. Pingback: naked
 23. Pingback: naked
 24. Pingback: 11 10 2019
 25. Pingback: biiig stiiizy
 26. Pingback: Infrared Cabin
 27. Pingback: HUNTA-683
 28. Pingback: SSNI-628
 29. Pingback: Serial smotret
 30. Pingback: kinokrad
 31. Pingback: Book a escort
 32. Pingback: Amsterdam escort
 33. Pingback: casino
 34. Pingback: kinokrad-2019
 35. Pingback: serial
 36. Pingback: HND 748
 37. Pingback: masturbators
 38. Pingback: best clit toys
 39. Pingback: AMA
 40. Pingback: rmit blackboard
 41. Pingback: cerialest.ru
 42. Pingback: XXX VIDEOS
 43. Pingback: Work at home dads
 44. Pingback: roblox promo codes
 45. Pingback: youtube2019.ru
 46. Pingback: Soap
 47. Pingback: heirloom seeds
 48. Pingback: Donovan
 49. Pingback: heirloom seeds
 50. Pingback: Donovan
 51. Pingback: dorama hdrezka
 52. Pingback: movies hdrezka
 53. Pingback: HDrezka
 54. Pingback: kinosmotretonline
 55. Pingback: LostFilm HD 720
 56. Pingback: katmovies
 57. Pingback: best rabbit vibe
 58. Pingback: 퍼스트카지노
 59. Pingback: 예스카지노
 60. Pingback: Songs For You
 61. Pingback: law
 62. Pingback: best dildo
 63. Pingback: zwrot prowizji
 64. Pingback: newborn photoshoot
 65. Pingback: woot coupon
 66. Pingback: buy phen375
 67. Pingback: best seo services
 68. Pingback: vibrating stroker
 69. Pingback: free robux 2019
 70. Pingback: bofilm
 71. Pingback: 1 seriya
 72. Pingback: sex machine
 73. Pingback: prostate massage
 74. Pingback: Hot Stamp Ribbon
 75. Pingback: best cbd for sleep
 76. Pingback: mua sneaker
 77. Pingback: Anime Batch
 78. Pingback: topedstoreusa.com
 79. Pingback: XNN VIDEO
 80. Pingback: Uzetit
 81. Pingback: Kirillica
 82. Pingback: prostate sex toys
 83. Pingback: cbd oil for sleep
 84. Pingback: adams dildo
 85. Pingback: vibrating beads
 86. Pingback: silicone rabbit
 87. Pingback: Koinonia Messages
 88. Pingback: menu
 89. Pingback: nail store near me
 90. Pingback: puppy training
 91. Pingback: SSNI-663
 92. Pingback: ABP-937
 93. Pingback: terjemahan
 94. Pingback: 예스카지노
 95. Pingback: puppy rottweiler
 96. Pingback: Can
 97. Pingback: XXX VIDEOS
 98. Pingback: dildo for women
 99. Pingback: Live sex
 100. Pingback: FCMB BANK
 101. Pingback: Google
 102. Pingback: genericvgrmax.com
 103. Pingback: LSD DRUGS
 104. Pingback: Anonymous
 105. Pingback: Punch Newspaper
 106. Pingback: dank vapes carts
 107. Pingback: bluetooth panties
 108. Pingback: Seks Sohbet
 109. Pingback: canpharmb3.com
 110. Pingback: magician
 111. Pingback: chinese takeaway
 112. Pingback: 4serial.com
 113. Pingback: See-Season-1
 114. Pingback: Evil-Season-1
 115. Pingback: Evil-Season-2
 116. Pingback: Evil-Season-3
 117. Pingback: Evil-Season-4
 118. Pingback: Dollface-Season-1
 119. Pingback: semechki
 120. Pingback: women's clothing
 121. Pingback: Spezialumzüge
 122. Pingback: سکسی
 123. Pingback: pocket pussy
 124. Pingback: JAMB Registration
 125. Pingback: full apps download
 126. Pingback: pc app
 127. Pingback: Dank vapes
 128. Pingback: st louis sloth
 129. Pingback: best cbd capsules
 130. Pingback: cbd oil
 131. Pingback: best cbd gummies
 132. Pingback: lsd blotters
 133. Pingback: lsd blotters
 134. Pingback: THE CAMERA GUYS
 135. Pingback: bikini photoshoot
 136. Pingback: "buy ephedra"
 137. Pingback: serial 2020
 138. Pingback: Dailymotion
 139. Pingback: Watch+movies+2020
 140. Pingback: pheromones spray
 141. Pingback: fioricet2020.com
 142. Pingback: نقل عفش
 143. Pingback: xnxx
 144. Pingback: Free Ads Kenya
 145. Pingback: url
 146. Pingback: Online vape shop
 147. Pingback: click here
 148. Pingback: forex
 149. Pingback: Dank Carts
 150. Pingback: Vape Shops Near Me
 151. Pingback: 1plus1serial.site
 152. Pingback: #1plus1
 153. Pingback: 1plus1
 154. Pingback: 2020
 155. Pingback: Bandar Poker
 156. Pingback: satta king tips
 157. Pingback: pak dramas online
 158. Pingback: increase DR fast
 159. Pingback: increase DR fast
 160. Pingback: Rajapoker
 161. Pingback: Tracie Brinkley
 162. Pingback: Film
 163. Pingback: Film 2020
 164. Pingback: Film 2021
 165. Pingback: Top 10 Best
 166. Pingback: cannabis
 167. Pingback: THC Oil
 168. Pingback: THC Cannabis Oil
 169. Pingback: cbd
 170. Pingback: buy cbd oil
 171. Pingback: cannabidiol
 172. Pingback: menards
 173. Pingback: tm menards inc
 174. Pingback: SEO
 175. Pingback: Notarias en cancun
 176. Pingback: Windsor Theatre
 177. Pingback: Gelato Strain
 178. Pingback: Do-si-dos Strain
 179. Pingback: Travel wallet
 180. Pingback: sab tera lyrics
 181. Pingback: VISA FOR INDIA
 182. Pingback: tech devices
 183. Pingback: human design
 184. Pingback: human-design-space
 185. Pingback: کمد اداری
 186. Pingback: quality movement
 187. Pingback: Industry Verticals
 188. Pingback: Robux Generator
 189. Pingback: koma 2020
 190. Pingback: music theory
 191. Pingback: deluxe rabbit
 192. Pingback: The-Gentlemen
 193. Pingback: led-2
 194. Pingback: pod-vodoi
 195. Pingback: Tramadol for sale
 196. Pingback: gifts store
 197. Pingback: situs bandar poker
 198. Pingback: Divide News
 199. Pingback: cascadia blooms
 200. Pingback: các sàn forex
 201. Pingback: suction cup dildos
 202. Pingback: hasta karyolası
 203. Pingback: vk 2020
 204. Pingback: face acne
 205. Pingback: Design logo
 206. Pingback: tulpentour
 207. Pingback: e-liquid
 208. Pingback: handling haters
 209. Pingback: it-remarketing
 210. Pingback: how to use a dildo
 211. Pingback: luau paradise cove
 212. Pingback: free apk download
 213. Pingback: app for laptop
 214. Pingback: Elite IT
 215. Pingback: is CBD legal
 216. Pingback: bondage sex
 217. Pingback: Quincy Michigan
 218. Pingback: Royal CBD
 219. Pingback: Royal CBD
 220. Pingback: CBD products
 221. Pingback: DSmlka
 222. Pingback: realistic dildo
 223. Pingback: +
 224. Pingback: ¯jak Son³k
 225. Pingback: astrolog
 226. Pingback: Dank Vapes
 227. Pingback: free tv series
 228. Pingback: Thc Vape Juice
 229. Pingback: Cannabis Oil
 230. Pingback: royal cbd
 231. Pingback: male stroker toy
 232. Pingback: remote underwear
 233. Pingback: rabbit toys
 234. Pingback: watch online
 235. Pingback: male masturbators
 236. Pingback: kinoxaxru.ru
 237. Pingback: dax history
 238. Pingback: indian visa online
 239. Pingback: sex live stream
 240. Pingback: sex
 241. Pingback: CBD gummies
 242. Pingback: strelcov 2020
 243. Pingback: film t-34
 244. Pingback: online pharmacy
 245. Pingback: canadian pharmacy
 246. Pingback: rechargeable dildo
 247. Pingback: Business Apps
 248. Pingback: کون
 249. Pingback: sildenafil citrate
 250. Pingback: sildenafil
 251. Pingback: THC vape oil
 252. Pingback: Beograd film 2020
 253. Pingback: Dank vapes
 254. Pingback: Puppies near me
 255. Pingback: psiholog
 256. Pingback: psyhelp_on_line
 257. Pingback: coronavirus
 258. Pingback: CBD
 259. Pingback: CBD
 260. Pingback: CBD
 261. Pingback: CBD
 262. Pingback: CBD
 263. Pingback: CBD
 264. Pingback: CBD
 265. Pingback: CBD
 266. Pingback: buy CBD oil
 267. Pingback: CBD for sale
 268. Pingback: CBD for sale
 269. Pingback: best CBD oil
 270. Pingback: CBD for sale
 271. Pingback: best CBD oil
 272. Pingback: best CBD oil
 273. Pingback: CBD oil for sale
 274. Pingback: buy CBD
 275. Pingback: cbd for sale
 276. Pingback: cbd for sale
 277. Pingback: cbd products
 278. Pingback: CBD gummies
 279. Pingback: apps for pc
 280. Pingback: app free download
 281. Pingback: free app download
 282. Pingback: app for pc
 283. Pingback: apps for pc
 284. Pingback: PSYCHOSOCIAL
 285. Pingback: Weed Strains
 286. Pingback: buy CBD oil
 287. Pingback: CBD oil 500mg
 288. Pingback: king cock dildo
 289. Pingback: using pocket pussy
 290. Pingback: Sarah, Blessed CBD
 291. Pingback: CBD
 292. Pingback: Glock 17
 293. Pingback: Buy Weed Online
 294. Pingback: cbd oil Australia
 295. Pingback: mens rings online
 296. Pingback: app for pc
 297. Pingback: app for pc
 298. Pingback: pc app
 299. Pingback: pc app
 300. Pingback: moonrocks weeds
 301. Pingback: Rick simpson oil
 302. Pingback: best CBD oil
 303. Pingback: Royal CBD
 304. Pingback: CBD oil
 305. Pingback: CBD oil
 306. Pingback: Royal CBD capsules
 307. Pingback: Royal CBD
 308. Pingback: dispensary near me
 309. Pingback: 2 in 1 stroker
 310. Pingback: CBD pills
 311. Pingback: CBD pills
 312. Pingback: Marijuana for Sale
 313. An attention-grabbing dialogue is value comment. I feel that you need to write extra on this topic, it may not be a taboo topic however generally individuals are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 314. Pingback: film doktor_liza
 315. Pingback: djoker film
 316. Pingback: valium to buy
 317. Pingback: Buy exotic carts
 318. Pingback: best CBD oil
 319. Pingback: best CBD oil
 320. Pingback: best CBD gummies
 321. Pingback: best CBD gummies
 322. Pingback: best CBD gummies
 323. Pingback: roulette software
 324. Pingback: vape shop near me
 325. Pingback: knight rider kitt
 326. Pingback: سگوی چیست
 327. Pingback: best CBD oils UK
 328. Pingback: CBD oil UK
 329. Pingback: best CBD oils
 330. Pingback: t.me/psyhell
 331. Pingback: Anonymous
 332. Pingback: Buy Vicodin
 333. Pingback: online brands
 334. Pingback: خرید vpn
 335. Pingback: tribunnews
 336. Pingback: Work from home
 337. Pingback: bitly.com
 338. Pingback: bitcoin slots
 339. Pingback: prescription drugs
 340. Pingback: kratom
 341. Pingback: pinoy ofw channel
 342. Pingback: Jed Fernandez
 343. Pingback: Sonia Randhawa
 344. Pingback: real estate ads
 345. Pingback: Sonia Randhawa
 346. Pingback: rlowcostmd.com
 347. Pingback: kratom near me
 348. Pingback: maeng da kratom
 349. Pingback: 5euros
 350. Pingback: Sonia Randhawa
 351. Pingback: Keto Diet Pills
 352. Pingback: bitly
 353. Pingback: Extreme incense
 354. Pingback: 5euros
 355. Pingback: Diet Pills
 356. Pingback: Legal Steroids
 357. Pingback: Phenq Reviews
 358. Pingback: casino utan konto
 359. Pingback: Health News Review
 360. Pingback: سگوی مینی
 361. Pingback: خرید vpn
 362. Pingback: pharmacy
 363. Pingback: propecia
 364. Pingback: عزة وثقة
 365. Pingback: الغدر
 366. Pingback: الم
 367. Pingback: 5euros
 368. Pingback: Kratom near me
 369. Pingback: cbd oil benefits
 370. Pingback: RoyalCBD
 371. Pingback: RoyalCBD.com
 372. Pingback: Royal CBD
 373. Pingback: Royal CBD
 374. Pingback: Royal CBD
 375. Pingback: RoyalCBD.com
 376. Pingback: RoyalCBD.com
 377. Pingback: oklahoma
 378. Pingback: cbd oil utah
 379. Pingback: RoyalCBD.com
 380. Pingback: rhode island cbd
 381. Pingback: new york cbd
 382. Pingback: cbd new hampshire
 383. Pingback: mississippi
 384. Pingback: cbd oil michigan
 385. Pingback: RoyalCBD.com
 386. Pingback: pure cbd oil
 387. Pingback: cbd oil illinois
 388. Pingback: cbd iowa
 389. Pingback: RoyalCBD
 390. Pingback: RoyalCBD
 391. Pingback: cbd arkansas
 392. Pingback: cbd oil alaska
 393. Pingback: dom 2
 394. Pingback: RoyalCBD.com
 395. Pingback: RoyalCBD
 396. Pingback: Royal CBD
 397. Pingback: THC Cartridge
 398. Pingback: levitra prices
 399. Pingback: best ed pills
 400. Pingback: Electrician SEO
 401. Pingback: options trading
 402. Pingback: moskva-psiholog
 403. Pingback: Escort amsterdam
 404. Pingback: batmanapollo.ru
 405. Pingback: 323
 406. Pingback: 525
 407. Pingback: dom2-ru
 408. Pingback: Tenet Online
 409. Pingback: psy psy psy psy
 410. Pingback: krsmi.ru
 411. Pingback: like-v.ru
 412. Pingback: lasix 40 mg cost
 413. Pingback: find a builder
 414. Pingback: abilify 10 mg uk
 415. Pingback: ucuz uçak bileti
 416. Pingback: CFOSPUK
 417. Pingback: allegra 180mg usa
 418. Pingback: hat macca
 419. Pingback: tapchiphunuvn
 420. Pingback: cell phone
 421. Pingback: tabakvervanger
 422. Pingback: wasmachine monteur
 423. Pingback: harbal oil
 424. Pingback: benicar 20mg cheap
 425. Pingback: buy benicar 20 mg
 426. Pingback: capath.vn
 427. Pingback: kamado grill 2021
 428. Pingback: Pc hilfe wald
 429. Pingback: Gun Shops Near Me
 430. Pingback: cardizem for sale
 431. Pingback: order casodex
 432. Pingback: ceclor canada
 433. Pingback: Bluberry Kush
 434. Pingback: cheap ceftin
 435. Pingback: Mall of Islamabad
 436. Pingback: mont
 437. Pingback: karın germe
 438. Pingback: order cephalexin
 439. Pingback: best cock rings
 440. Pingback: canlı haberler
 441. Pingback: online casinos usa
 442. Pingback: casino gambling
 443. Pingback: casino
 444. Pingback: about canada
 445. Pingback: Tenuate retard
 446. Pingback: o-dsmt
 447. Pingback: aarp car insurance
 448. Pingback: Change DMT
 449. Pingback: insurance auto
 450. Pingback: batmanapollo
 451. Pingback: safe car insurance
 452. Pingback: MKsOrb
 453. Pingback: payday loans in pa
 454. Pingback: personal loans mn
 455. Pingback: cbd oil florida
 456. Pingback: IDM Trial Reset
 457. Pingback: 44548
 458. Pingback: hod-korolevy-2020
 459. Pingback: pay to do homework
 460. Pingback: HD
 461. Pingback: buy essays papers
 462. Pingback: monkey for sale
 463. Pingback: clomid cost
 464. Pingback: eylem şahin
 465. Pingback: 158444
 466. Pingback: clonidine online
 467. Pingback: coreg prices
 468. Pingback: compazine usa
 469. Pingback: 38QvPmk
 470. Pingback: buy coumadin
 471. Pingback: matrica-film
 472. Pingback: dzhonuikfilm4
 473. Pingback: dapsone caps usa
 474. Pingback: ddavp 0.1 mg uk
 475. Pingback: depakote 250mg usa
 476. Pingback: differin pharmacy
 477. Pingback: ceza avukatý
 478. Pingback: diltiazem usa
 479. Pingback: 퍼스트카지노
 480. Pingback: 메리트카지노
 481. Pingback: xero singapore
 482. Pingback: doxycycline prices
 483. Pingback: 코인카지노
 484. Pingback: buy dramamine
 485. Pingback: imodium online
 486. Pingback: next page
 487. Pingback: imuran 25 mg uk
 488. Pingback: mouse trap
 489. Pingback: indocin 25mg cost
 490. Pingback: cost of lamisil
 491. Pingback: cheapest levaquin
 492. Pingback: buy synthacaine
 493. Pingback: lopid 300 mg pills
 494. Pingback: mestinon purchase
 495. Pingback: cleantalkorg2.ru
 496. Pingback: 232dfsad
 497. Pingback: phenergan 25mg otc
 498. Pingback: plaquenil uk
 499. Pingback: Sibil Çetinkaya
 500. Pingback: printing of gifts
 501. Pingback: UV LED Nail Gel
 502. Pingback: pyridium 200 mg nz
 503. Pingback: reglan 10mg coupon
 504. Pingback: join vk
 505. Pingback: vk login
 506. Pingback: cost of revatio
 507. Pingback: skelaxin tablets
 508. Pingback: spiriva coupon
 509. Pingback: cheapest tenormin
 510. Pingback: thorazine cheap
 511. Pingback: order toprol
 512. Pingback: cost of valtrex
 513. Article writing is also a fun, if you be familiar with afterward
  you can write otherwise it is difficult to write.

 514. Pingback: vantin 200 mg usa
 515. My family all the time say that I am killing my time here at
  net, but I know I am getting knowledge all the time by reading
  thes fastidious content.

 516. Pingback: verapamil pharmacy
 517. Pingback: zanaflex for sale
 518. Pingback: zestril 10mg usa
 519. Pingback: More Help
 520. Pingback: zocor coupon
 521. Pingback: zyloprim online
 522. Pingback: zyprexa 15mg cheap
 523. Pingback: zyvox australia
 524. Pingback: sildenafil usa
 525. Pingback: tadalafil for sale
 526. Pingback: furosemide cost
 527. Pingback: aripiprazole price
 528. Pingback: svaty 7 sezon
 529. Pingback: svaty 7
 530. Why people still make use of to read news papers
  when in this technological globe all is presented on net?

 531. Pingback: anastrozole usa
 532. Pingback: dutasteride online
 533. Pingback: buy citalopram
 534. Pingback: loratadine online
 535. Can I simply just say what a comfort to uncover someone who really knows what they are discussing on the web. You actually realize how to bring an issue to light and make it important. A lot more people ought to read this and understand this side of the story. I can’t believe you’re not more popular since you surely possess the gift.

 536. Pingback: warfarin cost
 537. Now I am going to do my breakfast, afterward having my breakfast
  coming over again to read other news.

 538. Hello it’s me, I am also visiting this web page regularly, this web page is
  in fact pleasant and the visitors are really sharing nice thoughts.

 539. Yesterday, while I was at work, my cousin stole my apple ipad and
  tested to see if it can survive a 40 foot drop, just so she can be a youtube sensation. My iPad is now destroyed and she has 83 views.
  I know this is completely off topic but I had to share it with someone!

 540. Pingback: rosuvastatin pills

Komentāri